Uczniowie wałbrzyskiej "Trzydziestki" odwiedzili posłankę Izabelę Katarzynę Mrzygłocką
14 lutego, 2013
Trwa 34. posiedzenie Sejmu RP
19 lutego, 2013

Zbieramy książki dla Gminnej Biblioteki Publicznej

Dobrej lektury nigdy za wiele! Z takiego założenia wyszli parlamentarzyści Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Wiesław Kilian, którzy wspólnie organizują zbiórkę książek na rzecz biblioteki gminy Świdnica.
W inicjatywie może wziąć udział każdy, kto ma w domu ciekawe, niezniszczone książki, które już przeczytał i chciałby się nimi podzielić. Tematyka – zupełnie dowolna, podobnie jak ilość woluminów, jaką możemy przyjąć. – Podobną akcję przeprowadziłam w ubiegłym roku w Wałbrzychu na rzecz Szkoły Podstawowej Specjalnej i Gimnazjum Specjalnego – mówi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. – Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, co jest najlepszym dowodem na to, że warto ją powtórzyć, choć tym razem w sąsiedzkim powiecie.
Adresatem tegorocznej akcji będą wszyscy czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Witoszowie Górnym, która posiada także filie w Lutomi Górnej, Pszennie, Bystrzycy Górnej oraz Grodziszczu. – Książki można przynosić do naszego Biura Poselsko-Senatorskiego w Rynku 39-40 w Świdnicy – zachęca senator Wiesław Kilian. – Jest ono otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Za każdą z góry serdecznie dziękujemy nie tylko w imieniu własnym, ale i mieszkańców gminy Świdnica. Mam nadzieję, że zebrane lektury sprawią im wiele radości.