Posłowie rozmawiają o zmianach w Kodeksie pracy
7 lutego, 2013
Zbieramy książki dla Gminnej Biblioteki Publicznej
14 lutego, 2013

Uczniowie wałbrzyskiej "Trzydziestki" odwiedzili posłankę Izabelę Katarzynę Mrzygłocką

Sporo osób nie lubi poniedziałków, jednak dla parlamentarzystów początek tygodnia to zawsze idealny termin na spotkania z mieszkańcami. Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka rozpoczyna tydzień zawsze od zapoznania się ze sprawami lokalnymi. W ostatni poniedziałek miała przyjemność gościć w swoim biurze poselskim grupę uczniów wraz z opiekunem, panią Beatą Kolczyńską, z wałbrzyskiej „Trzydziestki”. Uczniowie realizują projekt „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” zorganizowany w ramach konkursu „Twój pomysł, twoja inicjatywa”. Kampania polega na promowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w społeczności lokalnej. Konkurs jest najnowszym elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.
Młodzi i zaangażowani mieszkańcy Wałbrzycha zapoznali posłankę z harmonogramem działań. Udało się im już zrealizować między innymi happeningi w celu zwrócenia uwagi wałbrzyszan na problem bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. W planach uczniowie mają jeszcze przygotowanie akcji plakatowej „Wszystkie super dzieciaki noszą odblaskowe znaki”, zorganizowanie konkursu wiedzy o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym oraz przeprowadzenie pogadanek z policjantami, strażą miejską oraz pracownikami WORD.
W rozmowie z parlamentarzystką postulowali między innymi o przedyskutowanie obowiązku noszenia kamizelek odblaskowych dla rowerzystów podczas prac w Parlamentarnym Zespole ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, do którego posłanka należy już od początku obecnej kadencji sejmowej.