Interwencja ws. WSSE Invest-Park
4 marca, 2022
Uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów z okazji 23. rocznicy przystąpienia Polski do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego
12 marca, 2022

Wystąpienie ws. Polskiego Ładu

Wypowiedź I.K. Mrzygłockiej na posiedzeniu Sejmu RP w dniu 03.03.2022 r. – 22. punkt porządku dziennego: Informacja bieżąca.

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze!

I na co wam to było? Program miał być rządową wizytówką, a jest rządową katastrofą. Nieład, czyli bałagan. Tak właśnie kończy się szybkie, nieprzemyślane, niekonsultowane, nieprzeanalizowane – tych określeń mogłoby być jeszcze więcej – wprowadzanie nowych rozwiązań podatkowych. Chciałoby się rzec: co nagle, to po diable. Jak w tym wszystkim ma się odnaleźć zwykły obywatel? Jak się ma odnaleźć administracja skarbowa, która sama nie rozumie wielu nowych rozwiązań, bo przecież nie została przygotowana merytorycznie, organizacyjnie i informatycznie do ich wdrażania.

    Całkowicie zaniedbano szkolenia przygotowujące pracowników do nowych rozwiązań. Zamiast szkoleń – webinaria propagujące infantylne hasła Polskiego Ładu. Aktywność szkoleniowa skierowana na tzw. ulgę językową. A gdzie merytoryka? Ano w lesie. Radź, Polaku, sobie sam. Przed nami oprócz bałaganu pojawia się jeszcze następny kłopot, czyli widmo akcji protestacyjnej pracowników służb skarbowych, którzy mają dość. Dość takiego wprowadzania nowych rozwiązań. Dość pozostawiania samych sobie wobec problemów. Dość arogancji przełożonych na zgłaszane problemy. Dość niskich płac. Dość bałaganu.

    Dzisiaj mamy głowy zaprzątnięte innymi, ważniejszymi sprawami, ale nie możemy zapomnieć o problemach związanych z Polskim Ładem, które może w tym momencie nie z wielką siłą, ale już niedługo odezwą się ponownie, ponieważ nie zostały rozwiązane, nie zostały naprawione błędy. Panie ministrze (Dzwonek), kiedy naprawa tego bałaganu? (Oklaski)

Link do transmisji –> https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisja.xsp?documentId=DB68CA4BDFC90F00C12587FB0049DB75&symbol=WYPOWIEDZ_TRANSMISJA