Posłowie uchwalili
9 lutego, 2015
Sejm rozpoczął kolejne obrady
18 lutego, 2015

Walczymy o utrzymanie miejsc pracy w ZPS Karolina

Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” są znaną i cenioną marką na świecie, często otrzymują nagrody i wyróżnienia. Ostatnio zdobyli nagrodę „Diamenty 2014” w konkursie „Lider Polskiego Biznesu” BCC. Swoje produkty „Karolina” eksportuje do wielu krajów Unii Europejskiej, USA i Egiptu. Niestety branża ceramiczna została w ostatnich latach dotknięta kryzysem. Przyczyną tych problemów jest m.in. import tanich produktów ceramicznych z Chin.
Jaworzyńskie Zakłady borykają się obecnie z problemami ekonomiczno-finansowymi. Poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka wspólnie z burmistrzem Jaworzyny Śląskiej walczy o utrzymanie miejsc pracy. Parlamentarzystka przeprowadziła szereg spotkań z władzami spółki, związkami pracowniczymi, Agencją Rozwoju Przemysłu oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Sytuacja w „Karolinie” stabilizuje się. Udało nam się przeprowadzić negocjacje z Agencją Rozwoju Przemysłu, która wspiera restrukturyzację polskich przedsiębiorstw. ARP widzi możliwość udzielenia ZPS Karolina dodatkowego finansowania, by zapewnić jej długoterminowy rozwój. Wybrano także niezależnego doradcę, który opracuje plan restrukturyzacji. Cieszę się, że każda ze stron jest zadowolona z przebiegu rozmów i ustaleń. Zarówno władze firmy, pracownicy oraz Agencja Rozwoju Przemysłu. Wiem, jak ważne są ZPS „Karolina” dla całej lokalnej społeczności. To jedyny tak duży zakład w mieście i pracodawca wielu mieszkańców. – podkreśla Katarzyna Mrzygłocka, która miała ostatnio szansę przyjrzeć się pracy w ZPS oraz porozmawiać z władzami i pracownikami spółki.