Katarzyna Mrzygłocka w Komitecie Honorowym Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim
11 czerwca, 2014
12 czerwca, 2014

Uruchomienie produkcji nowego silnika w Toyocie

Wczoraj, podczas uroczystej ceremonii, uruchomiono w Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu linię produkcyjną nowego silnika. Prace nad silnikiem trwały od 2012 roku. Toyota przeznaczyła na tę inwestycję 123 mln. Dzięki nowej linii pracę w Toyocie znajdzie 380 osób.

Nowy silnik przeznaczony jest głównie do nowej generacji Toyoty Aygo. Co ważne silnik jest nowoczesny, ekologiczny i cechuje go niska emisja dwutlenku węgla. – podkreślał Prezes TMMP Carl Klemm.

Przypomnijmy, że wałbrzyska Toyota jest jedną z dwóch fabryk Toyoty w Polsce. Ponadto, zatrudniając 1600 stałych pracowników, jest największą bazą podzespołów Toyoty poza Japonią.  TMMP jest także lubianym i szanowanym pracodawcą, który wspiera lokalną społeczność, liczne inicjatywy charytatywne oraz dba o środowisko.

Podczas ceremonii zaprezentowano nową Toyotę Aygo, goście mieli również szansę zwiedzić zakład. W uroczystości udział wzięli m.in. Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz posłanka Katarzyna Mrzygłocka.

Cieszę się, że wałbrzyska Toyota wciąż się rozwija. Ten rozwój może dostrzec każdy, ponieważ przekłada się on na nowe miejsca pracy, a tym samym wpływa na sytuację ekonomiczną i gospodarczą naszego powiatu. – mówi Katarzyna Mrzygłocka.