Uruchomienie produkcji nowego silnika w Toyocie
12 czerwca, 2014
Integracyjne Centrum Sportu Podzamcze już otwarte
13 czerwca, 2014

Inspirujący panel specjalny z Rudolphem Giulianim, byłym burmistrzem Nowego Jorku, legendarnym, skutecznym pogromcą przestępców, bezrobocia i zaśmiecenia tej metropolii, odbył się wczoraj podczas kończącego się już V Kongresu Regionów w Świdnicy. Wśród uczestników była również m.in. posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Giuliani przyjechał z wystąpieniem „Przywództwo. W obliczu zmian i kryzysu”, w którym mówił nie tylko o przywództwie, ale przede wszystkim o własnych doświadczeniach. – Czy liderzy się rodzą? Nie! – mówił burmistrz. – Zawsze jest to efekt ich doświadczeń, tego, co robili wcześniej. Oni podążają za czymś.
Rudolph Giuliani podzielił się z licznie przybyłymi na to spotkanie samorządowcami z całej Polski wypracowanymi przez siebie sześcioma zasadami lidera, które sam wypracował. Są to: twarde przekonania, optymizm w patrzeniu w przyszłość,  odwaga, gotowość na wszystko, skupianie wokół siebie wartościowych pracowników i umiejętność komunikacji interpersonalnej. Jak podkreślił, tego wszystkiego nauczył się współpracują przez kilka lat z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Ronaldem Reaganem.
Wystąpienie Giulianiego zostało przyjęte z wielki aplauzem. Ale to nie koniec spotkania z nim. Organizatorzy zaplanowali jeszcze panel dyskusyjny pt. „Gdy burmistrzowie będą rządzić światem”, który poprowadził dziennikarz Tomasz Lis. A w dyskusji wzięli udział: Rudolph Giuliani, Edyta Sadowska, prezes Ringier Axel Springer Polska, Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, Ryszard Grobelny, prezydent Poznania oraz Maciej Bluj, zastępca prezydenta Wrocławia.