O godność niepełnosprawnych intelektualnie
6 maja, 2015
Walka o utrzymanie miejsc pracy w ZPS „Karolina”
7 maja, 2015

Szansa na kolejne inwestycje drogowe

Przypomnijmy, że dzięki interwencjom posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej u ministra administracji i cyfryzacji oraz wojewody dolnośląskiego powiat wałbrzyski otrzymał w lutym br. środki na dokończenie remontu drogi powiatowej nr 3356 D z Walimia do Rzeczki, która została zniszczona w trakcie ulewnych opadów deszczu w 2012 i 2013 roku. Droga łączy powiaty wałbrzyski z powiatem kłodzkim.
W związku z oszczędnościami uzyskanymi po przetargu na remont drogi istnieje szansa na przebudowę kolejnych – drogi powiatowej nr 3470 D z Różanej do Kochanowa (gm. Mieroszów) oraz drogi powiatowej nr 3366 D – ul. Kosynierów w Boguszowie-Gorcach. Drogi zostały zniszczone w wyniku intensywnych opadów deszczu w maju i czerwcu 2013 roku.
Stan techniczny tych dróg wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Oszczędności z przetargu wynoszą prawie 900 tysięcy, więc jeśli uzyskamy zgodę wojewody, to jeszcze w tym roku powiat będzie mógł przystąpić do odbudowy kolejnych dróg. Podczas najbliższego spotkania z wojewodą będę rozmawiać właśnie na temat wykorzystania zaoszczędzonych środków i przekazania ich na dalsze inwestycje w powiecie wałbrzyskim. Liczę, że uda się to zrealizować. Tym bardziej, że w przypadku drogi 3366 D w Boguszowie-Gorcach pieniądze będą przeznaczone na kontynuację wcześniej prowadzonych prac wspartych finansowo w ramach rezerwy budżetowej na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez intensywne opady deszczu. – podkreśla posłanka.