Posłowie znów obradują
22 kwietnia, 2015
Mieszkańcy Żarowa w Warszawie
23 kwietnia, 2015

Święto Włókiennika w Głuszycy

W Głuszycy uhonorowano Święto Włókiennika. Obchody odbyły się w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej. Celem uroczystości było upamiętnienie osób, które w przeszłości były związane z przemysłem włókienniczym.
Uroczystość rozpoczęto od otwarcia i zwiedzania Izby Pamięci Włókiennictwa. Następnie Pan Stanisław Michalik wygłosił wykład na temat „Rozwoju włókiennictwa na terenie gminy Głuszyca” . O oprawę artystyczną obchodów zadbali uczniowie Gimnazjum Publicznego w Głuszycy. Szczególnym momentem było wręczenie statuetek „Zasłużony dla włókiennictwa”. Na koniec uroczystości zaprezentowano wywiady z pracownikami dawnych zakładów włókienniczych.
– W imieniu Pana Senatora Wiesława Kiliana i swoim chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tradycja włókiennictwa będzie w Gminie Głuszyca kultywowana. Musimy pamiętać o swojej historii, bo historia buduje naszą tożsamość. Głuszyca tętniła życiem, gdy zakłady włókiennicze tutaj działały. Zmieniły się realia, zmieniło się życie, ale pamiętajmy
o włókiennictwie i o włókiennikach
– powiedziała Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Poseł na Sejm RP.