Dziecięcy kongres w Jaworzynie Śląskiej
29 lipca, 2014
Setki świdniczan zjechały do rodzinnego miasta
23 sierpnia, 2014

Serowe pyszności w Dziećmorowicach

Wspaniałe sery i wyśmienite potrawy z nich, a przede wszystkim integracja i wspólna zabawa – tak w skrócie można opisać Festiwal Sera w Dziećmorowicach, który odbywał się już po raz ósmy. Imprezie, którą zorganizowano 15 sierpnia w Karczmie Góralskiej, patronowali posłanka na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.
Wśród gości, oprócz posłanki Mrzygłockiej i senatora Wiesława Kiliana, byli także wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierz Plocke, wicewojewoda Ewa Mańkowska, którzy wręczyli medale „Zasłużony dla rolnictwa” Mariannie Gałkowskiej, Stanisławowi Podwińskiemu oraz Piotrowi Ruchale.
Podczas festiwalu odbyły się dwa konkursy – na najlepszy ser i najlepszą potrawę z sera. Jury w składzie: Renata Dyląg z DODR Wrocław, Teresa Pernal z Agencji Rynku Rolnego, Barbara Szeligowska – Radio Wrocław oraz Bartek Szarafin – Radio FMF MAXXX, postanowiło docenić wszystkich uczestników, którzy otrzymali cenne nagrody. Pani Stanisława Ryl z Zagórza Śląskiego za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą potrawę otrzymała bon od wójta gminy Walim na kwotę 2.000,00 zł, z przeznaczeniem na wyjazd turystyczny.