Uratowane 540 miejsc pracy w ZPS Karolina
17 lipca, 2015
Przemysłowe Miasto Dzieci
22 lipca, 2015

Pomagamy dzieciom z Piszkowic

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – rekordowa frekwencja, doskonała organizacja, przepiękna aura, bezchmurne niebo oraz gro ludzi o ogromnych sercach! Udało nam się zebrać prawie 15 tysięcy złotych na rzecz dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach!

W Lądku-Zdroju odbył się Bieg Charytatywny na rzecz dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, z którego udało się uzbierać 12,5 tys. złotych i prawie 2 tys. ze zbiórki z puszek. W biegu uczestniczyło około 2000 tys. zawodników, którzy naprawdę dali z siebie wszystko.
W trakcie imprezy trwała kwesta, w której brała również udział Katarzyna Mrzygłocka. Posłanka jest bardzo mocno zaangażowana w działania na rzecz dzieci z Piszkowic, m.in. pracowała nad nowelizacją ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która wprowadziła zmiany w finansowaniu pobytu dzieci w zakładach opiekuńczo-leczniczych.
Zwieńczeniem zawodów było wręczenie medali dla każdego uczestnika Biegu, które otrzymali z rąk posłanki oraz Rafała Kubackiego.
Bieg Charytatywny był częścią imprezy noszącej nazwę Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Miał konkretne zadanie: – Zebrać pieniądze na zakup samochodu do przewozu osób w klasie użytkowej typu kombi o wartości ok. 150 tys. zł.