Ciężka praca na kolei – uczestnicy Przemysłowego Miasta Dzieci poznawali przez tydzień tajniki pracy kolejarza. Poprzez zabawę organizatorzy zachęcali do poznawania nowych perspektyw życiowych, rozwijania kreatywności oraz poszerzania horyzontów. Projekt realizowany jest już od 2008 roku przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.
W tym roku zorganizowaliśmy naszą zabawę nieco w innej formie – opowiada dyrektor Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Katarzyna Szczerbińska-Tercjak. – Nasze Miasto Dzieci było typowo przemysłowe. Uczestnicy zobaczyli, więc jak wygląda praca kolejarza. Była restauracja, ale kolejowa, był zakład krawiecki, ale szyto w nim ubrania dla kolejarzy, był lekarz, ale praktykujący kolejową medycynę pracy – dodaje.
Na podsumowaniu projetku nie mogło zabraknąć posłanki Katarzyny Mrzygłockeij, która od lat wspiera inicjatywy Muzeum. Cieszę się, że mogłam objąć patronatem to ciekawe wydarzenie. Organizacja edukacyjnych warsztatów nawiązujących do naszych kolejowych tradycji to wspaniały projekt. Bez wątpienia uczestnicy poprzez zabawę uczą się pracy w zespole, przedsiębiorczości, szacunku do pieniędzy.
foto: dsw.doba.pl