Trzeci Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira zakończony
21 maja, 2012
Szansa dla przedsiębiorców na umorzenie zaległych składek na własne ubezpieczenia społeczne
25 maja, 2012

Młodzi-zdolni z nagrodami!

Zakończyła się szósta edycja Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, który wspólnie organizują poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 i Publiczne Specjalne Gimnazjum nr 10 w Wałbrzychu. W najbliższy poniedziałek, 28 maja, poznamy zwycięzców.
Najważniejsze sportowe wydarzenie tego roku – Euro 2012 – nie pozostało bez wpływu na „Moją Mamę”. Szóstej edycji konkursu przyświecało hasło „To i owo na sportowo…czyli ja i moja mama aktywnie spędzamy czas!”. Ale nowy temat to nie jedyna zmiana. – W tym roku „Moja Mama” przybrała regionalny charakter – mówi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. – Do udziału w zabawie zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych aż z dwóch powiatów: wałbrzyskiego i świdnickiego. To efekt tego, że z roku na rok nasza inicjatywa cieszyła się coraz większą popularnością. W rozszerzeniu formuły konkursu pomogli nam oczywiście sponsorzy, firmy Tauron Dystrybucja S. A., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Alba Dony Śląsk Sp. z o. o., Tesco, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S. A., Ronal, którym serdecznie dziękujemy.
Uczestnicy konkursu mogli zgłaszać swoje prace w czterech kategoriach: uczniowie klas 0 – I prace plastyczne, uczniowie klas II – III prace plastyczne, uczniowie klas IV – VI prace literackie i poezja, a także uczniowie szkół specjalnych prace plastyczne i literackie. Autorzy tych najbarwniejszych i najciekawszych odbiorą nagrody podczas uroczystości zakończenia konkursu. Zaplanowano ją na poniedziałek, 28 maja na godzinę 11.00 w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu.