Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem – podsumowanie konkursu
5 maja, 2015
O godność niepełnosprawnych intelektualnie
6 maja, 2015

Dzień Flagi w Wałbrzychu

Radość w biało-czerwonych barwach, w taki sposób uczciliśmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Obchody tego Dnia odbyły się w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.
Uroczystość rozpoczęła się od poloneza wykonanego przez jedną z grup Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Repertuar obchodów obejmował dodatkowo konkurs na piosenkę patriotyczną, quiz wiedzy o historii Polski oraz występy Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych.
W konkursie na piosenkę patriotyczną wzięło udział sześciu zawodników, w którym wszyscy zajęli pierwsze miejsce. W quizie wiedzy patriotycznej udział mógł wziąć każdy z przybyłych gości. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywano upominek. Został przeprowadzony również konkurs patriotyczny, dla zaproszonych gości. Wśród nich znalazła się posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
Szczególnie podczas majowych obchodów czujemy narodową dumę i po prostu cieszymy się z bycia Polakami. Platforma Obywatelska przypomina tradycyjnie o bardzo prostym geście: wywieszeniu biało-czerwonej flagi. Przypięciu biało-czerwonego kotylionu. Manifestujemy swój patriotyzm przez przywiązanie do narodowych barw. Dzisiejszy koncert Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” był jak zwykle piękny. Dziękuję za całą gamę wzruszeń w biało-czerwonych barwach. – powiedziała posłanka.