Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Ząbkowickiego
4 maja, 2015
Dzień Flagi w Wałbrzychu
6 maja, 2015

Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem – podsumowanie konkursu

Poznaliśmy dziś zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”, który został zorganizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie pod honorowym patronatem Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej.
Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe, dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Prace plastyczne mogły być wykonane dowolną techniką w formacie A4 lub A3. Cała reszta zależała już od wyobraźni młodych adeptów sztuki. Spośród 75 prac jury wyłoniło 6 laureatów oraz przyznało 4 wyróżnienia. Nagrody wręczyła osobiście posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka wraz z panią dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Beatą Jankiewicz oraz wiceburmistrzem Strzegomia Wiesławem Witkowskim.
To była pierwsza edycja, ale liczę na kolejne. Niewątpliwie bardzo ważne jest dbanie
o wychowywanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu. Od 11 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego nie należy zapominać o potrzebie edukacji europejskiej wśród najmłodszych
. – powiedziała Katarzyna Mrzygłocka.
Podsumowanie konkursu plastycznego połączono z quizem wiedzy o historii Polski oraz Unii Europejskiej. W programie artystycznym, przygotowanym przez organizatora konkursu panią Dominikę Pieszko, nie zabrakło recytacji wiersza „Kto ty jesteś?” oraz „Ody do radości” w wykonaniu najmłodszych.
Okazuje się, że młodzi artyści nie tylko pięknie malują, ale tańczą, śpiewają i recytują. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich talentów.– dodała posłanka.