12 czerwca, 2014
„Aktywny uczeń – aktywny obywatel” w Boguszowie-Gorcach
14 czerwca, 2014

Integracyjne Centrum Sportu Podzamcze już otwarte

Izabela Katarzyna Mrzygłocka wzięła udział w uroczystym otwarciu kompleksu sportowego przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w dzielnicy Podzamcze.  Na uroczystość przybyli również Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Inwestycja została zrealizowana w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami UMWD, do końca 2015 roku w naszym województwie ma powstać około 40 nowoczesnych i bezpiecznych obiektów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży. Program zakłada budowę ogrodzonego obiektu lekkoatletycznego składającego się m.in. z lekkoatletycznej bieżni 4-torowej, skoczni w dal oraz boiska do piłki nożnej. „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” realizowany jest pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Lekkoatletyka zasłużyła sobie na miano „królowej sportu” ze względu na różnorodność i mnogość konkurencji. Jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych lekkoatletyka pozwala młodzieży wykorzystać swoją szansę w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i psychicznych. Praktycznie każdy młody człowiek może znaleźć konkurencję w lekkoatletyce, która będzie jemu odpowiadała.

Bez wątpienia jest to świetna inwestycja. Centrum ma służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom Wałbrzycha. Zarówno mali jak i duzi sportowcy mają teraz do swojej dyspozycji dobrze wyposażony kompleks sportowy. – mówi Katarzyna Mrzygłocka.