W ogniu pytań – wywiad
15 stycznia, 2020
Katarzyna Mrzygłocka wiceprzewodniczącą Rady Ochrony Pracy
11 lutego, 2020

Z życzeniami dla Pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia

Szanowni Państwo!
Wiele lat temu, u progu mojej ścieżki zawodowej, rozpoczęłam pracę w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu. Tak jak Państwu, przyświecała mi wówczas idea służby drugiemu człowiekowi. Każdego dnia przekonywałam się, że dobre chęci nie wystarczą. Potrzeba również wytrwałości oraz dobrego koordynowania. Dziś z ław sejmowych staram się najlepiej jak umiem wspierać publiczne służby zatrudnienia poprzez wprowadzanie dobrych rozwiązań m.in. w ustawie o promocji zatrudnienia. To na mój wniosek w  2010 r., który otrzymał poparcie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ustanowiono 27.01. Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Dzięki temu od kilku lat w styczniu przychodzi też czas na wspólne świętowanie oraz życzenia.
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia jest wyrazem ogromnego uznania dla Państwa codziennej pracy, dzięki której wiele osób odnajduje motywację do podjęcia zawodowej aktywizacji. Powierzane Państwu obowiązki nigdy nie były proste, dlatego tak wysoko oceniam efekty działań wszystkich pracowników.
Dostrzegając oraz doceniając trud pracowników publicznych służb zatrudnienia proszę przyjąć wyrazy uznania oraz podziękowania. W tym szczególnym dniu życzę Państwu satysfakcji i zadowolenia, wielu sukcesów i awansów. W życiu prywatnym niech nie zabraknie cennego zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami ogromnego szacunku

    Izabela Katarzyna Mrzygłocka

     Poseł na Sejm RP