Wałbrzych i Szczawno Zdrój dla seniorów

6 sierpnia 2015 - Blog - Brak komentarzy

Jesień życia powinna być pogodna, nikogo nie trzeba o tym przekonywać. To właśnie z myślą o seniorach powstał rządowy program Senior Wigor na mocy którego w wielu miastach w Polsce powstają dzienne domy opieki dla seniorów. W gronie miast, które będą wkrótce mogły pochwalić się takimi placówkami są Wałbrzych i Szczawno Zdrój.
– Seniorzy odgrywają w naszym społeczeństwie niezwykle ważną rolą – uważa Poseł Katarzyna Mrzygłocka. – To jest dla nich ogromna szansa na godną jesień życia. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że poza wspólnie spędzanym czasem podopieczni domów dziennych będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę. To bardzo cieszy – dodaje.
W sumie w całym kraju powstanie aż 119 dziennych domów opieki dla seniorów, samorządy łącznie otrzymają na ten cel – ponad 25,3 mln zł.
Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będą mogli spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.
Fot. Kancelaria Premiera

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*