Czarny Bór na sportowo – Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim
25 czerwca, 2014
Posłanka Mrzygłocka wiceszefową Komisji Administracji i Cyfryzacji
25 czerwca, 2014

Uczniowie wałbrzyskich „10” oraz PSP nr 15 z wizytą w Warszawie

W dniach 23-24 czerwca na zaproszenie Katarzyny Mrzygłockiej gościła w Warszawie grupa uczniów z powiatu wałbrzyskiego. Młodzież miała okazję zwiedzić m.in. gmach Sejmu RP, po którym oprowadziła parlamentarzystka opowiadając o pracy posłów. W swoim biurze ugościł ich również Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który rozmawiał z uczestnikami o poszanowaniu praw i godności innych ludzi, a w szczególności osób z niepełnosprawnością.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10, Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu pojechali do stolicy w ramach projektu aktywizacji osób niepełnosprawnych. Młodzież uczestniczyła m.in. w warsztatach, przygotowanych przez konsultantów Zespołu Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Program wycieczki był bardzo bogaty. Po zajęciach w Sejmie oraz warsztatach odwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy oraz spacerowali po Wilanowie.

Mam nadzieję, że za rok uda nam się po raz trzeci zorganizować integracyjny wyjazd do Warszawy. To niezwykle ważne, żeby pokazywać młodym ludziom jak ciekawy jest świat i jak wiele nam oferuje. Dodatkowo dzieci integrują się, uczą samodzielności, rozwijają charakter. – podkreśla Katarzyna Mrzygłocka.