Trwa 70. posiedzenie Sejmu RP
24 czerwca, 2014
Uczniowie wałbrzyskich „10” oraz PSP nr 15 z wizytą w Warszawie
25 czerwca, 2014

Czarny Bór na sportowo – Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim

Ubiegły weekend przyniósł ogrom sportowych emocji. Poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka kibicowała uczestnikom Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim, które już po raz drugi odbyły się w Czarnym Borze. Miejsce organizacji Mistrzostw nie jest przypadkowe. Gmina słynie z dobrych zapaśniczek i jest bardzo prężnym ośrodkiem biathlonowym.

Cieszę się, że z roku na rok imprezy oraz zawody sportowe organizowane w Czarnym Borze gromadzą coraz liczniejsze grono zawodników oraz kibiców, którzy z pasją dopingują biathlonistów. Niezmiernie mi miło, że organizatorzy zaprosili mnie do Komitetu Honorowego Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim. To dla mnie wielkie wyróżnienie. – mówiła parlamentarzystka.

W Mistrzostwach wzięło udział blisko 300 zawodników, wśród których nie zabrakło olimpijczyków: Krystyny Pałki, Magdaleny Gwizdoń, Moniki Hojnisz, Weroniki Nowakowskiej- Ziemniak, Krzysztofa Pływaczyka, Łukasza Słoniny i Łukasza Szczurka. Seniorzy i juniorzy rywalizowali w biegach masowych oraz indywidualnych, a młodsi zawodnicy walczyli w biegach sztafetowych. Monika Hojnisz zwyciężyła w najbardziej atrakcyjnym dla kibiców biegu, czyli sprincie seniorek. Srebrny medal biegu sprinterskiego zabrała do domu Krystyna Pałka, a brąz Weronika Nowakowska – Ziemniak. Katarzyna Mrzygłocka miała przyjemność uhonorować zwycięzców medalami.

Najlepsi biathloniści Polski w Czarnym Borze