Za nami 9. już odsłona Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”
25 maja, 2015
Forum Dolnośląskich UTW
29 maja, 2015

Trudne rozmowy z PKP

Władze gminy Żarów zwróciły się z prośbą do posłanki Katarzyny Mrzygłockiej o pomoc w sprawie budowy centrum przesiadkowego w Żarowie. Do realizacji inwestycji konieczne jest przejęcie gruntu od PKP.
Centrum komunikacyjne w Żarowie będzie integrowało transport zbiorowy – szynowy, autobusowy, samochodowy oraz rowerowy. Budowa wymaga modernizacji ul. Armii Krajowej w celu wykonania skrzyżowania bezkolizyjnego na zbiegu pięciu dróg. Przebudowa poprawi bezpieczeństwo ruchu oraz skróci czas przejazdu. W ramach projektu odnowiony zostanie peron istniejącego przystanku komunikacji autobusowej, nawierzchnia drogowa zostanie wyremontowana, powstaną również parkingi umożliwiające dojazd samochodem w systemie Park and Ride. Bezspornie budowa centrum przyczyni się do zwiększenia wydajności transportu miejskiego oraz podmiejskiego. Władze gminy zapewniają, że po zakończeniu inwestycji podróżowanie będzie łatwiejsze oraz bardziej komfortowe.
Budowa centrum przesiadkowego w Żarowie to kolejny dowód na to, jak dobrze można wykorzystać środki unijne. I jak inwestycje wpływają na poprawę jakości życia każdego z nas. Realizacja projektu będzie odczuwalna dla każdego z mieszkańców Żarowa oraz dla turystów odwiedzających gminę. Dlatego zrobię wszystko, aby przekonać władze PKP do wsparcia budowy centrum – mówi Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która wraz z burmistrzem Żarowa podczas ostatniego spotkania rozmawiała na temat planowanej inwestycji.