Katarzyna Mrzygłocka z tytułem "Szeryfa Praw Dziecka"
27 maja, 2019
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 26 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu
7 czerwca, 2019

Święto Wolności i Solidarności

To był wyjątkowy czas, wyjątkowe dni, dyskusje, debaty – mówi Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która wzięła udział w obchodach 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. 
Wszystko „zaczęło się w Polsce”, jestem ogromnie dumna i wzruszona, trzydzieści lat temu, 4 czerwca, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Marzyliśmy o wolnej Polsce i te marzenia się ziściły! Zwyciężyła demokracja i dialog, narodziło się społeczeństwo obywatelskie. A okrągłostołowy duch pozwolił skutecznie zreformować państwo.– dodaje.

Katarzyna Mrzygłocka uczestniczyła w obchodach Trzydziestolecia Wolności i Solidarności m.in. na Placu Solidarności, w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie odbyły się pokazy unikatowych materiałów filmowych dotyczących obrad Okrągłego Stołu i wyborów w 1989 roku. 4 czerwca w ECS parlamentarzystka wysłuchała w ramach Międzynarodowego Forum Obywatelskiego 1989-2019  Narodziny Nowej Europy  wystąpień prezydentów i dawnych opozycjonistów.  W samo południe wspólnie odśpiewano hymn narodowy oraz odczytano Deklarację Wolności i Solidarności.
 
 


-> Wiwat Gdańsk, wiwat wolność, wiwat demokracja i wiwat Polska!