Żarowska podstrefa WSSE ma już 10 lat
8 listopada, 2011
Kadencja start!
9 listopada, 2011

Świdnickie święto przedsiębiorczości za nami

Co z tym kryzysem? Odpowiedzi między innymi na to pytanie szukali 28 października uczestnicy Gali Przedsiębiorczości zorganizowanej w Świdnicy już po raz siódmy. Świdniczanie mogą być spokojni – ich miasto nieprzerwanie od wielu lat rozwija się, co udowodnili przedsiębiorcy obecni na uroczystości. Gala jak co roku jest okazją do wręczenia nagród gospodarczych – Świdnickich Gryfów – tym najlepszym z nich. I – jak co roku – wybór pomiędzy wyróżniającymi się firmami jest spory. Do kogo zatem trafiły statuetki zaprojektowane przez świdnickiego artystę Andrzeja Andrzejewskiego?
Najlepszemu pracodawcy, którym w tym roku głosami świdniczan wybrany został koncern Electrolux, nagrodę wręczyła posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka wraz ze Sławomirem Mazurkiem, wiceprezesem zarządu Mediator Group SA – ubiegłorocznego zdobywcy Gryfa w tej kategorii. Świdniczanie po raz pierwszy w tym roku wybierali też miejsce, w którym są najlepiej obsługiwani – i w tej kategorii zwyciężyła Karczma Zagłoba.
Swojego Gryfa dla wybitnej osobowości przyznał tradycyjnie Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. W tym roku ta nagroda powędrowała aż do dwóch osób: Anny Szywały – właścicielki firmy szkoleniowo-doradczej Anna Szywała, którą kieruje od 10 lat i Mirosława Grebera – twórcy największej i najlepszej specjalnej strefy ekonomicznej w Polsce oraz marki „INVEST-PARK”.
W pozostałych pięciu kategoriach nagrody przyznawała kapituła konkursowa, w skład której weszli między innymi przedstawiciele władz Świdnicy i zdobywcy statuetek w poprzednich edycjach konkursu. Najlepszym produktem regionalnym okrzyknięto Kongres Regionów – ogólnopolskie spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami. Nagrodę za dynamiczny rozwój firmy przyznano Przedsiębiorstwu Robót Wodnych i Ekologicznych „Eko-Wod”, które świadczy usługi budowlane w zakresie inżynierii wodnej i lądowej. Za innowacyjność Gryfa odebrał przedstawiciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych Tadeusz Badura – producenta skomplikowanych, dużych konstrukcji stalowych. Najlepszą firmą wśród nominowanych w kategorii „Firma społecznej odpowiedzialności biznesu” :okazał się Bank BGŻ, a najlepszym debiutantem – Agencja Medialna „Arete” – organizator eventów, akcji społecznych i happeningów, zajmująca się także działaniami pr, social marketingiem, reklamą, czy organizacją koncertów i festiwali.
O nagrodę dla głosujących walczyli również sami świdniczanie – a było ich sporo. Wystarczy dodać, że w tym roku oddano rekordową liczbę głosów: ponad 2,5 tysiąca. Ostatecznie weekendowy pobyt dla dwojga w Pałacu w Wojanowie koło Jeleniej Góry, ufundowany przez Mediator Group SA wygrała Renata Kamińska ze Świdnicy.
O oprawę uroczystości zadbali artyści z młodzieżowego chóru Pryma Voce, Studia Artystycznego „Katharsis”, Studia Piosenki Mirosława Jabłońskiego w Młodzieżowym Domu Kultury oraz gwiazda wieczoru – bardzo tego dnia liryczny Mietek Szcześniak i Meccorre String Quartet, którzy zaprezentowali się w projekcie „On The Brigde”.