Droga 374 w Świebodzicach – oficjalne otwarcie
18 listopada, 2014
Dzieci, nie bójcie się marzyć!
20 listopada, 2014

Sekretarz Stanu MPiPS Jacek Męcina odwiedził Ząbkowice Śląskie

Udział w uroczystej sesji Rady Powiatu Ząbkowickiego, wizyta w ząbkowickich zakładach pracy oraz spotkanie w Urzędzie Pracy to główne punkty wizyty Sekretarza Stanu MPiPS Jacka Męciny w Ząbkowicach Śląskich. Ministrowi towarzyszyła Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, przewodnicząca sejmowej podkomisji ds. rynku pracy.
Problemy demograficzne oraz narastająca emigracja zarobkowa były jednymi z ważniejszych tematów podjętych podczas sesji Rady. Wiceminister przedstawił prognozy dotyczące rynku pracy oraz możliwości stabilnego zatrudnienia młodych ludzi. Następnie podjął temat realizowanej reformy urzędów pracy pozytywnie oceniając Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich. Modelową pracę ząbkowickiego urzędu dostrzegła i pochwaliła również Katarzyna Mrzygłocka. Szczególnie doceniono skuteczność w pozyskiwaniu środków na aktywizację bezrobotnych. Wiceminister zapewnił, że powiat ząbkowicki jest jednym z dziewięciu samorządów na Dolnym Śląsku, który otrzyma zwiększone środki w latach następnych.
Środową wizytę zakończyły odwiedziny w zakładach produkcyjnych „MiK” i „TEJA”. Udało się również spotkać z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy.
fot. dzięki uprzejmości portalu http://www.zabkowice-powiat.pl