Sukcesy i potrzeby świdnickich harcerzy
16 listopada, 2014
Sekretarz Stanu MPiPS Jacek Męcina odwiedził Ząbkowice Śląskie
18 listopada, 2014

Droga 374 w Świebodzicach – oficjalne otwarcie

„Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka postawiła „kropkę nad i” w staraniach o realizację tej inwestycji.” – powiedział podczas uroczystego przekazania drogi nr 374 Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.
Inwestycja zrealizowana została przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz gminę Świebodzice. Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 374 jest bardzo uczęszczaną trasą. Korzystają z niej w głównej mierze samochody, które kierują się w stronę autostrady A4. W ramach przebudowy, na 1,5 – kilometrowym odcinku wyremontowanej drogi wzmocniona została istniejąca nawierzchnia, wybudowano chodniki, drogę rowerową oraz dwie zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Cały przebudowany odcinek zyskał oświetlenie uliczne. Powstały również dwa ronda: na skrzyżowaniu z ul. Wodną i Łączną oraz drugie większe na skrzyżowaniu z ulicą Olszańską.
Na nazwę ronda ogłoszony został konkurs. Wszyscy mieszkańcy mieli szansę zgłosić swoje propozycje, które przedłożone zostały radnym. Rada zdecydowała, że rondo będzie Rondem Solidarności.
Mam nadzieję, że symboliczna nazwa ronda będzie nam wszystkim przypominać jak ważna jest współpraca. Cieszę się, że moje starania przyczyniły się do realizacji tak wyczekiwanej inwestycji. – podkreślała Katarzyna Mrzygłocka.