Ziemniaczane zmagania kulinarne
26 sierpnia, 2013
Posiedzenie Plenarne Rady Ochrony Pracy
27 sierpnia, 2013

Radosne święto plonów

Okres żniw już za rolnikami. Teraz przyszła pora na radosne świętowanie i dziękowanie Bogu za zebrane plony. W miniony weekend dożynki odbyły się w Zebrzydowie ( Gmina Marcinowice) , Tarnowie (Gmina Ząbkowice Śląskie) oraz Bożkowie (Gmina Nowa Ruda).
To piękne święto tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną za plony i w intencji rolników. Poszczególne wsie przygotowały kolorowe wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów. Nie obyło się również bez degustacji lokalnych pyszności. Organizatorzy dożynek zadbali także o atrakcje- liczne konkursy i turnieje. Wieczorem natomiast goście mogli pobawić się przy skocznej muzyce. Święto w Zebrzydowie było wyjątkowo radosne, ponieważ uroczyście przekazano OPS w Zebrzydowie nowy samochód ratowniczo- gaśniczy.
Dożynki to wyjątkowo piękne święto polskiej wsi i jednocześnie wszystkich ludzi, którzy wieś kochają i szanują. Prastara uroczystość kończąca żniwa przypomina nam, że praca rolnika wymaga wytrwałości, uporu i nadziei. Poza tymi wartościami podziwiam jeszcze szczególnie przywiązanie rolników do tradycji i umiłowanie do ziemi– mówiła na święcie posłanka Katarzyna Mrzygłocka.