"Wyprawka szkolna"
29 lipca, 2013
Gmina Świdnica 25- ta w Polsce
30 lipca, 2013

Nowy dyrektor świdnickiego liceum

Funkcję dyrektora III LO w Świdnicy będzie pełnił od 1 września p. Krzysztof Frączek.  Wczoraj, 29 lipca, Zarząd Powiatu Świdnickiego wybrał nowego dyrektora, który będzie prowadził Liceum Ogólnokształcące przez kolejne 5 lat.
Pan Krzysztof Frączek jest lubianym przez uczniów nauczycielem języka polskiego w III LO. Z pasją realizuje się również jako aktor oraz prowadzi Teatr Metafory Alter K. Panu Krzysztofowi zawdzięczamy powstanie pierwszej w Świdnicy klasy teatralnej. Pomocną dłonią służył również przy projektach znanej świdnickiej Alchemii Teatralnej. Posłanka Katarzyna Mrzygłocka również przyczyniła się do działalności Alchemii . Przypomnijmy, że kiedy w 2012 roku Świdnicki Ośrodek Kultury nie otrzymał dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na imprezy kulturalne, parlamentarzystka osobiście interweniowała u ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Odwołanie do ministra poparte przez posłankę PO sprawiło, że do budżetu teatralnej imprezy dla młodzieży wpłynęło 20 tys. zł. Pomogło to zrealizować zamierzone cele.
Jesteśmy przekonani, że nowy dyrektor będzie dbał o rozwój kulturalny młodzieży i z pasją prowadził świdnickie liceum. Życzymy powodzenia i sukcesów na nowej drodze.