Młodzież z powiatu ząbkowickiego w Warszawie
10 października, 2017
Niespodzianki dla najmłodszych
25 października, 2017

Można składać wnioski o rekompensatę z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Ustawa zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Aby otrzymać rekompensatę uprawniona osoba będzie musiała wypełnić wniosek. Można je składać w centralach spółek i kopalniach objętych ustawą. Już od dziś, wtorku 24 października, można zacząć takie wnioski składać. Bardzo ważne jest zachowanie terminu składania wniosków, który wynosi 21 dni od daty opublikowania ustawy. – informuje Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
O rekompensatę mogą ubiegać się emeryci i renciści, którzy mieli ustalone prawo do deputatu, a którym świadczenie zawiesiły spółki węglowe. Uprawnione będą też wdowy oraz sieroty otrzymujące renty po górnikach. Rekompensaty nie otrzymają osoby, które pobierają świadczenie z ZUS.
Wzór wniosku dostępny poniżej. Można go również pobrać w siedzibie mojego biura poselskiego w Wałbrzychu przy ul. 1 Maja 3.
wzor-wniosku
ustawa-o-swiadczeniu-rekompensacyjnym
instrukcja-dla-osob-uprawnionych
źródło – http://www.pgg.pl