Badaj się! Październik miesiącem walki z rakiem piersi!
9 października, 2017
Można składać wnioski o rekompensatę z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla
24 października, 2017

Młodzież z powiatu ząbkowickiego w Warszawie

Jakie ciekawostki kryją sejmowe korytarze? Młodzież z powiatu ząbkowickiego odkrywała je podczas wizyty w Warszawie w poniedziałek 9. października.
Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP i zapoznanie się z pracą posłów. Uczestnicy wycieczki poznali historię polskiego parlamentaryzmu, mieli także możliwość zasiadania w galerii sali posiedzeń. Grupa nie mogła wyjechać z Warszawy nie oglądając głównych atrakcji turystycznych stolicy. Odwiedzili zatem Łazienki Królewskie, zobaczyli Pałac Kultury, oddali hołd przy Grobie Nieznanego Żołnierza, skąd grupa przeszła Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy. Młodzież nie tylko miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Sejmu, ale także na żywo obserwować życie polityczne w Warszawie oraz poznać polskich polityków.
Chcąc pokazać młodym, aktywnie zaangażowanym w lokalne życie społeczno – publiczne uczniom z powiatu ząbkowickiego miejsce, gdzie narodziła się polska demokracja, gdzie uchwalono pierwszą w Europie konstytucję zaprosiłam młodzież do Warszawy. Podczas zwiedzania gmachu Sejmu opowiedziałam uczestnikom wycieczki przede wszystkim, jak powstaje ustawa oraz jakie są poszczególne etapy procedury parlamentarnej. Cieszę się ogromnie, że mogłam gościć w Warszawie tak fajną i mądrą młodzież – podsumowuje Katarzyna Mrzygłocka.