Świdniccy strażacy świętowali
20 maja, 2014
Bogdan Zdrojewski odwiedził wczoraj Wałbrzych
23 maja, 2014

Mando oficjalnie ruszyło w Wałbrzychu

Zakład koreańskiego koncernu motoryzacyjnego Mando został dziś oficjalnie otwarty. Budowa pochłonęła ponad 80 mln euro. Warto podkreślić, że Mando Corporation  jest  jednym z największych na świecie dostawców części samochodowych. Wałbrzyski zakład zajmuje się produkcją amortyzatorów do samochodów oraz zacisków hamulców.  Obecnie w zakładzie jest zatrudnionych 216 osób. Docelowo do końca 2015 r. w fabryce będzie zatrudnionych około 450 osób.

Inwestycja została zrealizowana m.in.  przy wsparciu rządu.  Pomoc obejmuje granty na zatrudnienie oraz inwestycje  a także polega na zmniejszeniu opodatkowania zysków wypracowanych przez zakład.
Dzisiejsza uroczystość jest dowodem na to, że Wałbrzych rozwija się na wielu płaszczyznach.  Jest to niewątpliwie wspaniała wiadomość dla całego regionu. Nowe miejsca pracy są szansą na rozwój dla wielu młodych ludzi, m.in. absolwentów Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej . Otwarcie Mando to również dowód, że Wałbrzych może liczyć na wsparcie rządu. Przypomnę, że łączne rządowe wsparcie dla Mando będzie sięgało prawie 120 milionów złotych. – powiedziała Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która miała przyjemnosć wziąć udział w uroczystym otwarciu Mando.

Zdjęcie dzięki uprzejmości walbrzych.naszemiaso.pl/ fot. Dariusz Gdesz