Mando oficjalnie ruszyło w Wałbrzychu
22 maja, 2014
Otwarcie I Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa na wózkach
23 maja, 2014

Bogdan Zdrojewski odwiedził wczoraj Wałbrzych

Bogdan Zdrojewski spotkał się wczoraj z przedstawicielami kultury w Wałbrzychu. Podczas wizyty czynny udział w oprowadzaniu Ministra miała Pani Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Minister jest kandydatem w wyborach do Europarlamentu z listy Platformy Obywatelskiej.
Celem wizyty było spotkanie z przedstawicielami kultury na terenie naszego miasta. Jej harmonogram przedstawiał się następująco:
9.00-9.15 przyjazd do Krzeszowa, gdzie miało miejsce powitanie Ministra przez Prezydenta Miasta Romana Szełemeja
10.30-11.30 – uroczystości w fabryce MANDO przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
11.50- przyjazd do Starej Kopalni przy ul. Wysockiego.  Jest to projekt kulturalny na dużą skalę, w który Pani Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka zaangażowała się bez reszty. Dzięki działaniom parlamentarzystki, Wałbrzych otrzymał na rewitalizację i adaptację na cele kulturalne byłej kopalni „Julia” prawie 36 mln zł. W zakres inwestycji wchodzi przede wszystkim rozbudowa istniejącego już w tym miejscu Muzeum Przemysłu i Techniki, organizacja wystaw, a także imprez okolicznościowych, zagospodarowanie podziemnych wyrobisk (sztolni szkoleniowej Julia) i pomieszczeń technologicznych łączących piwnice poszczególnych budynków, otwarcie w pomieszczeniach przemysłowych kopalni „Julia” Europejskiego Centrum Ceramiki Unikatowej (wystawy, pracownie, sala konferencyjna), użytkowanie pomieszczeń przez organizacje pozarządowe i mniejsze instytucje kulturalne oraz przeniesienie Filharmonii Sudeckiej i zaadoptowanie części terenu na funkcje komercyjne (hotel, restauracje, lofty).
12.00-12.45- wizytacja na terenie budowy, gdzie miała miejsce także konferencja prasowa
13.15-13.45 – wizyta u Sióstr Niepokalanek w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Niepokalanek im.bł. Marceliny Darowskiej
14.00-14.55 wizyta w Teatrze Lalki i Aktora, spotkanie z przedstawicielami ludzi kultury z naszego miasta, w którym również wzięła udział Pani Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka