Kultura
19 listopada, 0011
Miliony popłyną na kopalnię
9 lutego, 2009

Księżniczki i supermeni pląsali razem

Ponad sześćset dzieci ze środowiskowych świetlic opiekuńczo-wychowawczych w Wałbrzychu wzięło udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez wałbrzyski magistrat. Każdy z uczestników otrzymał noworoczną paczkę.
Takich tłumów w nowej hali lekkoatletycznej w Wałbrzychu jeszcze nie było. W miniony piątek obiekt przy ulicy Chopina odwiedziło ponad sześćset dzieci, które bawiły się wspólnie podczas zabawy karnawałowej. Jak przystało na taką imprezę, nie zabrakło oczywiście księżniczek, czarownic, rycerzy czy supermanów i ciężko było znaleźć osobę, która by się nudziła.
– Pierwszy raz jestem na takim dużym balu i bardzo mi się podoba. Jeśli w przyszłym roku też on się odbędzie, to na pewno przyjdę – mówi rozradowana Julia. Podobne odczucia ma również jej koleżanka, Emilia: – Jest po prostu super i muszę powiedzieć, że świetnie się bawię – tłumaczy dziewczynka.
Do wspólnej zabawy włączyli się także parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych.
– Dzieci powinny się bawić, a szczególnie w karnawale. Bardzo dobrze, że udało się dla nich zorganizować taką imprezę. Słowa uznania należą się tutaj Agnieszce Kołacz – Leszczyńskiej oraz wszystkim radnym, które mocno włączyły się przygotowanie tej zabawy – mówi Katarzyna Mrzygłocka, posłanka PO.
Na najmłodszych czekał szereg atrakcji, a najważniejszą z nich były paczki noworoczne. Każdy uczestnik otrzymał torbę pełną słodyczy oraz wspaniałą zabawkę.
– Do tej pory dzieci ze świetlic środowiskowych otrzymywały od nas paczki w okresie świąt. W tym roku postanowiliśmy trochę zmienić koncepcję i połączyć to z zabawą karnawałową. Patrząc na te uśmiechnięte buzie można stwierdzić, że był to dobry pomysł – kończy Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha.
RW
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie 19.01.2009r.