Z wizytą w biurach poselskich
25 lipca, 2012
Zmiana godzin pracy wałbrzyskiego biura Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej
1 sierpnia, 2012

Kolejne interpelacje i zapytania od posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej

Interpelacje i zapytania są formą pomocy i reakcji na problemy, które zgłaszają Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej mieszkańcy lub różne instytucje. W ostatnich tygodniach posłanka interpelowała w sprawie uregulowania działalności firm windykacyjnych, które stosują nieuczciwe praktyki wobec zadłużonych osób, łącznie ze sztucznym powiększaniem ich długu o kolejne prowizje i opłaty, a także w sprawie w sprawie uregulowania zasad przeprowadzania konkursów ofert przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Izabela Katarzyna Mrzygłocka złożyła też szereg zapytań, mających na celu wyjaśnienie wątpliwości nasuwających się podczas interpretacji niektórych przepisów prawnych. I tak zapytała między innymi o bieg przedawnień długów, o wykorzystanie środków Funduszu Pracy w minionych latach i możliwości przekazywania większych funduszy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, z których korzystają między innymi osoby młode, zaraz po studiach oraz niepełnosprawne, a także w sprawie przepisów dotyczących ustalania prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego.
Wszystkie interpelacje oraz zapytania, złożone przez posłankę Izabelę Katarzynę Mrzygłocką od początku kadencji, można znaleźć po linkach: interpelacje i zapytania. Tam też publikowane są odpowiedzi zapytanych w danej sprawie ministrów.
Zdjęcie: Krzysztof Białoskórski