Nowa energia, nowa siła – Szczęśliwego Nowego Roku!
1 stycznia, 2014
Pierwsze w nowym roku posiedzenie Sejmu
8 stycznia, 2014

"Kobiety zmieniają świat"- podsumowanie

Projekt lokalnej inicjatywy kobiecej pod taką nazwa zakończył się razem z minionym już 2013 rokiem. Końcem grudnia, w hotelu IBIS w Wałbrzychu odbyło się jego podsumowanie, na które licznie przybyli wszyscy uczestnicy i goście honorowi, a wśród nich posłanka Katarzyna Mrzygłocka.
Podczas spotkania podsumowano wydarzenia i efekty projektu, który trwał od 1.05.2013 do 31.12.2013 roku i prowadzony był przez dwie fundacje: Fundacja Kobiety Zmieniają Świat (prezes Barbara Żurakowska) i Fundacja Nibana (prezes Anna Pośpiech). Głównymi założeniami projektu było zwiększenie udziału kobiet w życiu publicznym i ich wpływu na to, co dzieje się w lokalnym środowisku. Udział w projekcie pomagał również w aktywności biznesowej i w samorozwoju. Podczas realizacji projektu odbyło się 7 comiesięcznych seminariów – spotkań klubu Biznes Na Obcasach. Każde z nich miało interesujący temat i gościa specjalnego. Wśród gości była również posłanka Katarzyna Mrzygłocka. Ponadto uczestniczki i uczestnicy projektu wzięli udział w 26 szkoleniach kompetencyjnych i rozwojowych, 52 treningach jogi i doradztwie indywidualnym.
Projekt przyniósł owoce pod postacią nowopowstałych fundacji, wśród nich są m.in. Fundacja „Purpurowe Skrzypce” Katarzyny Niemierowskiej (wyjście z muzyką do ludzi potrzebujących podniesienia na duchu), Fundacja „Melania” Małgorzaty Mazurek (pomoc seniorom), Fundacja „Ulica wie lepiej” Joanny Kwiatkowskiej (pozytywna inspiracja dla zaniedbanych dzieci i młodzieży). W trakcie tworzenia są fundacje, które będą działać na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym, uczniom szkół ponadpodstawowych i studentom, terapii osób uzależnionych, rodzin.
Ta kobieca inicjatywa przyniosła również liczne niewymierne, lecz niesamowicie istotne efekty. Wielu uczestników zawdzięcza jej odzyskanie wiary w siebie i radości życia, a także energii do działalności zawodowej i społecznej. Mam gorącą nadzieję, że uda się stworzyć nową edycję projektu– mówiła posłanka Katarzyna Mrzygłocka.
Projekt realizowany był przez Fundację Kobiety Zmieniają Świat” i Fundację Nibana oraz Firmę Petra Consulting.