Gramy dla Bartka
11 lutego, 2014
23 tysiące dla Mai Tyczno
11 lutego, 2014

Gala Ambasadorów Wałbrzycha w Książu

Jak co roku na Gali Ambasadorów Wałbrzycha Kapituła wybrała nowych ambasadorów. Tym razem zostali nimi pisarka Olga Tokarczuk, zapaśniczka Agnieszka Wieszczek-Kordus i aktor Leszek Lichota. W sobotę, 8 lutego, Podczas Gali na aukcji  charytatywnej  zebrano ponad 30 000 zł na rzecz Bartka, Martynki i dzieci z Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu! Wśród wystawionych na aukcji przedmiotów była również również, przekazana przez poseł Katarzynę Mrzygłocką, rycina pałacu prezydenckiego od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, która została wylicytowana za 4200 zł.
Tytuł Ambasadora Wałbrzycha jest przyznawany znanym osobom, które urodziły się lub mieszkały w Wałbrzychu, są z tego dumne i mówią o mieście dobrze w kraju i za granicą. Ich misją jest wspierania miasta i jego rozwoju w różnych miejscach. Bardzo mnie cieszy, że Gala Ambasadorów zyskuje na popularności. Jest to kolejny dowód na to, że Wałbrzych rozwija się pod wieloma kątami. Tytuł Ambasadora Wałbrzycha jest zaszczytem, ale również zobowiązuje do budowania nowego, lepszego miastamówi posłanka Katarzyna Mrzygłocka.
Tegoroczna gala pobiła kilka rekordów w tym rekord ilości uczestników  i ambasadorów oraz rekord ilości przedmiotów na aukcji. Podczas aukcji charytatywnej towarzyszącej gali zebrano ponad 30 000 zł z aukcji 11 przedmiotów oraz z datków do puszki. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie 26-letniego Bartka Sulewskiego, który od 10 lat walczy z rakiem tarczycy i jest już po 7 operacjach, trzyletniej Martynki, która cierpi na ostrą białaczkę oraz na rehabilitację dzieci w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.
Na ten cel zlicytowano książkę Olgi Tokarczuk „Bieguni” z dedykacją i złotym piórem autorki za 4900 zł, rycinę pałacu prezydenckiego od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za 4200 zł, złoty pierścionek z 19 brylantami i diamentami za 3000 zł, serwis kawowy i zestaw obiadowy z Porcelany Krzysztof za 2800 zł, koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem także za 2800 zł, nocne zwiedzanie Książa dla 25 osób również za 2800 zł. Zlicytowano też dwa płaszcze kaszmirowe za 2600 zł, kolczyki z białego złota z 36 diamentami za 2400 zł, ręcznie wykonaną lalkę z Teatru Lalki i Aktora za 2300 zł, plakat serialu „Prawo Agaty” z możliwością wizyty na planie od Leszka Lichoty za 2000 zł i buty z autografem Agnieszki Wieszczek-Kordus za 1400 zł. Uroczystość zakończył koncert Katarzyny Groniec.
Fot. walbrzych24.com