Gala Ambasadorów Wałbrzycha w Książu
11 lutego, 2014
„Przytul mnie myślą, przytul mnie słowem…”
12 lutego, 2014

23 tysiące dla Mai Tyczno

Podczas III Balu Charytatywnego dla Mai Tyczyno, który odbył się w Krzyżowej 8 lutego, zebrano rekordową sumę 23 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację niepełnosprawnej dziewczynki.
Bal i licytacja tradycyjnie zostały poprowadzone przez Sławomira Mazurka. Licytujący okazali się bardzo hojni i dzięki nim udało się zebrać aż 21.200 zł i tym samym pobić rekord ubiegłego roku (19.900 zł). Wśród 15 licytowanych przedmiotów znalazła się również filiżanka premiera Donalda Tuska podarowana przez poseł Katarzynę Mrzygłocką. Loteria, którą poprowadziły Violetta Mazurek i Urszula Pawłowska, zebrała kolejne 1970 zł.
Każdy, kto próbował chociaż raz zorganizować taką imprezę, wie, jakie to jest wyzwanie. Po trzech latach doświadczeń udało się spowodować, że Bal dla Mai to najlepsza tego typu impreza w mieście, o czym świadczy rekordowa suma zebrana na balu. Gosia dając innym dobrą zabawę, w zamian otrzymuje wsparcie, dzięki któremu może skupić się na najważniejszym – leczeniu i rehabilitacji Mai– mówił Mariusz Kalista, prezes Stowarzyszenia Pro-Motor, które aktywnie pomaga w organizacji akcji dla Mai.
W klimatyczny nastój wprowadził gości recital fortepianowy Mirosława Jabłońskiego, który zagrał kilka utworów ze swojej płyty, oraz Natalii Widuto. Część taneczna baku została poprowadzona przez DJ Marka Sobolewskiego.
Fot. Mariusz Buczma