Drugi Charytatywny Bal dla Mai

2 stycznia 2013 - Blog - Brak komentarzy

Przed nami karnawał 2013: zabawy, bale i inne imprezy. Wśród nich ta wyjątkowa: Drugi Charytatywny Bal dla Mai. Dla sześcioletniej świdniczanki, która potrzebuje naszej pomocy.
Sześcioletnia Maja urodziła się z ciężką wadą genetyczną i aby móc funkcjonować jak każde inne dziecko, codziennie stacza bolesną walkę. Rehabilitacja, leczenie, zabiegi – to dla niej chleb powszedni. To też ogrom wydatków dla rodziców.
Na co choruje Majeczka? Delecja długiego ramienia chromosomu 2 – ta nazwa niewiele mówi, to bardzo rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawiło, że Maja rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Ma poszerzenie komór bocznych i środkowej mózgowia, dysmorfię twarzo-czaszki, spory niedosłuch, zeza i astygmatyzm, a do tego nie ma… kanalików łzowych. Wadliwie zbudowane są Mai: przełyk, żołądek, przegroda nosowo-gardłowa, nerki, rączki i nóżki. Dziewczynka ma też opóźniony rozwój psychoruchowy.
W sobotę, 19 stycznia w Hotelu pod Wierzbą w Świdnicy dla Mai zagrają: zespół rockowy Zero Procent (który w 2010 r. walczył w finale programu TVP 1 „Śpiewaj i Walcz”, a ostatnio wydał płytę „Nieuniknione” wyprodukowaną przez Marka Kościkiewicza), Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów (z kabaretem zdobywał wiele prestiżowych nagród, m. in. wyróżnienie na Pace w 2008 r., a solo prowadził teleturniej „Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?” emitowany w TV Puls) i didżeje z Radia Sudety. Licytację cennych przedmiotów przekazywanych na rzecz Mai z całej Polski poprowadzi Robert Korólczyk wraz z Dorotą Zawadzką (psycholog znaną przede wszystkim jako Superniania, ale też jako prowadząca program „Na kłopoty Zawadzka” w TVN i autorka wielu poradników dla rodziców).
Zaproszenia można rezerwować u mamy Mai – Małgorzaty Tyczyno pod adresem balswidnica@gmail.com – jego cena to 175 zł/osoba. Jedna czwarta tej kwoty zostanie przekazana na subkonto Mai w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu na dalszą rehabilitację, pozostała część pokryje koszty organizacji balu.
To druga karnawałowa zabawa dla Majeczki. Pierwszy bal – zorganizowany rok temu w Krzyżowej – okazał się wielkim sukcesem. Mama Mai organizuje na rzecz córki też wystawy i wieczory kabaretowe. I codziennie wraz z córeczką walczy o jej uśmiech. Powalczmy razem!
W tym roku patronat nad balem sprawują posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, senator Wiesław Kilian oraz rzecznik praw dziecka Marek Michalak.
Autorem zdjęcia jest Mariusz Kędzierski.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*