XXII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej

8 kwietnia 2019 - Blog - Brak komentarzy

Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej stanowią tradycyjne rozpoczęcie przygotowań do Świąt Wielkiejnocy. Wydarzenie łączy z sobą wszystkie pokolenia: dzieci, rodziców i seniorów. Uroczystości towarzyszy kiermasz pięknych ozdób świątecznych i pysznych potraw wielkanocnych. W trakcie imprezy odbywają się również występy artystyczne oraz prelekcje o tradycjach wielkanocnych na Ziemi Kłodzkiej.

Było barwnie, wesoło, gwarnie i smacznie! Ziemia Kłodzka stanowi niezwykły tygiel kulturowy, w którym przenikają się tradycje kultury czeskiej, niemieckiej, polskiej oraz przybyłych na te tereny mieszkańców dawnych Kresów. Podczas tegorocznego spotkania nie można było oderwać oczu od pięknie zastawionych stołów z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi, barwnych palm, pisanek i wyrobów rękodzielniczych.

Miałam szansę degustować i poznać przepisy na niektóre z prezentowanych dań. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz sołectw spisały się na medal. Każda zasługuje na wyróżnienie. Polecam serdecznie Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej, ja za rok na pewno przyjadę. Dziękuję za gościnność – podsumowuje Katarzyna Mrzygłocka.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*