"POrozmawiajmy o nowej szkole" – spotkania w Wałbrzychu i Dzierżoniowie
19 marca, 2019
Inauguracja UTW w Mieroszowie
20 marca, 2019

Za nami III Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Muzyczne Perełki"

W poniedziałek, 18.03.2019 r., w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, już po raz trzeci odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Muzyczne Perełki”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Fundacji „CLEVER” w Wałbrzychu. Pani Katarzyna Mrzygłocka Poseł na Sejm RP wraz z Panem Zbigniewem Prażmowskim Dyrektorem Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu objęła przegląd honorowym patronatem.
Celem Przeglądu było zaprezentowanie umiejętności muzycznych młodych artystów, popularyzacja śpiewu wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz promocja młodych wykonawców. Swoją obecnością Przegląd uświetniła Pani Halina Benedyk, która przeprowadziła również warsztaty wokalne dla młodych wokalistów. Na scenie zaprezentowało się 87 uczestników z 20 przedszkoli Aglomeracji Wałbrzyskiej.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji był świat zwierząt. Mieliśmy okazję wysłuchać przebojów dziecięcych jak „Na wyspach Bergamutach”, „Puszek Okruszek” czy „Witajcie w naszej bajce”.
Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu, odwagi, muzykalności, ruchu scenicznego wszystkich uczestników Przeglądu. Wokaliści zaprezentowali wysoki poziom, z roku na rok jest coraz bardziej widowiskowo. Rodzice oraz nauczyciele przygotowują dodatkowo wspaniałe kostiumy. Ale najważniejsze, że wszyscy czerpiemy ogromną radość z organizacji Przeglądu. Dzieci z występów, my z możliwości ich oglądania. – podkreśla Katarzyna Mrzygłocka.