Świdnica pamięta o Katyniu

17 kwietnia 2012 - Blog - Brak komentarzy

Połączone obchody Dnia Sapera i 72. rocznicy zbrodni katyńskiej, zorganizowane w Świdnicy 16 kwietnia, przyciągnęły sporą grupę świdniczan, choć pogoda tego dnia nie dopisała. W pierwszej części uroczystości podziękowania usłyszeli saperzy, na cześć których złożono kwiaty i zapalono znicze pod Pomnikiem Sapera. Po wyrazach wdzięczności i występach artystycznych uczestnicy obchodów przeszli pod Dąb Katyński, a tak natomiast oddano hołd zamordowanym w Katyniu. – Chcemy zachować pamięć o wojsku, które nie poległo, ale zostało zabite strzałem w głowę – mówił Piotr Pamuła, komendant hufca ZHP, który uroczystości prowadził. – Tam na nieludzkiej ziemi zabito miłość, wiarę i nadzieję.
Ostatnią częścią uroczystości było przekazanie Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy dokumentów dotyczących świdnickiej Wojskowej Komendy Uzupełnień na pamiątkę 50 lat działalności tej jednostki, którą zamknięto w ubiegłym roku.
Obchody zorganizowały Związki Kombatanckie i Żołnierskie Ziemi Świdnickiej oraz radny Tadeusz Grabowski, a patronowały im władze miasta, gminy Świdnica i powiatu świdnickiego.
Zdjęcie: Andrzej Dobkiewicz „Tygodnik Świdnicki”

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*