Opiekunowie osób niepełnosprawnych występują na drogę sądową
6 lipca, 2017
"Kartka z wakacji" konkurs plastyczny dla dzieci
10 lipca, 2017

Solidarni dla autyzmu

Izabela Katarzyna Mrzygłocka wraz z grupą posłów PO odwiedziła w przerwie między obradami 45. posiedzenia Sejmu wyjątkowe miejsce w Warszawie. Życie jest fajne to klubokawiarnia na warszawskiej Ochocie, w której zatrudnieni są dorośli autyści. Znaleźli tu dostosowaną do swych możliwości pracę, a tym samym szansę pełnego funkcjonowania w społeczeństwie, której wcześniej nie mieli. To pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Klubokawiarnia jest przedsięwzięciem biznesowym. Uczy autystów funkcjonowania na rynku pracy.
W nocy z 3 na 4 lipca na szybach klubokawiarni pojawił się wykonany czarnym sprayem napis „won”. Po chuligańskim incydencie pracownicy i prowadzący kawiarnię otrzymali wiele wyrazów solidarności. Właśnie w geście solidarności posłowie PO odwiedzili „Życie jest fajne”, ponieważ zdecydowanie potępiają akt wandalizmu.
„Cudowna atmosfera, pyszna kawa i ciasto, wspaniali, otwarci i inspirujący ludzie! Gratuluję pomysłu i kibicuję Wam całym sercem” – podkreślała posłanka.