"Mamo, mamo coś Ci dam" – XII edycja Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Moja Mama"
22 maja, 2018
Radosnych, bezpiecznych wakacji!
22 czerwca, 2018

Lekcja w Sejmie RP

Na zaproszenie Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, grupa uczniów z placówek oświatowych w powiecie świdnickim wraz z opiekunami gościła w Warszawie, uczestnicząc w żywej lekcji historii i demokracji. Wycieczka była nagrodą za dobre wyniki w nauce oraz liczne sukcesy w konkursach, m.in. w konkursie „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”.
Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP i zapoznanie się z pracą posłów. Uczestnicy wycieczki poznali historię polskiego parlamentaryzmu, mieli także możliwość zasiadania w galerii sali posiedzeń. Uczniowie nie tylko zapoznali się z funkcjonowaniem Sejmu, ale także na żywo obserwowali życie polityczne w Warszawie.
Grupa nie mogła wyjechać z Warszawy nie oglądając głównych atrakcji turystycznych stolicy. Odwiedzili zatem Łazienki Królewskie, pospacerowali uliczkami Starego Miasta oraz obfotografowali widoki z Placu Zamkowego.
Zaprosiłam dzieci i młodzież do Warszawy, ponieważ chciałam im pokazać, gdzie narodziła się polska demokracja, gdzie uchwalono pierwszą w Europie konstytucję. Podczas zwiedzania gmachu Sejmu musiałam odpowiedzieć na wiele pytań ze strony uczniów. Interesowało ich, jak powstaje ustawa oraz czym zajmuję się jako poseł. Grupa była bardzo dociekliwa. Zawsze jest mi niezmiernie miło gościć tak fajną i mądrą grupę. – podsumowuje Katarzyna Mrzygłocka.