Dożynek ciąg dalszy…
4 września, 2011
Cisza, spokój –czyli wizyta w agroturystycznym zakątku…
8 września, 2011

Konferencja „Niepełnosprawni – sprawni na rynku pracy”

Na zaproszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ząbkowicach Śląskich posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka wzięła udział w konferencji „Niepełnoprawni – sprawni na rynku pracy”.
Zorganizowana w ząbkowickim Centrum Terapeutycznym konferencja miała na celu m. in. przedstawienie zmian legislacyjnych, jakie zaszły w ostatnich 4 latach na korzyść osób niepełnosprawnych. Zaproszeni goście zostali powitani przez starostę powiatu ząbkowickiego – Romana Festera. Wystąpienie posła Sławomira Piechoty „Sprawni, jeśli równi w prawach – zmiany w systemie ochrony praw osób niepełnosprawnych w Polsce 2007 – 2011.” rozpoczęło konferencję.
Następnie głos zabrała posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która podkreśliła, że o problemach osób z niepełnosprawnością na rynku pracy musimy stale rozmawiać i poszukiwać nowych rozwiązań. Posłanka reprezentując sejmową komisję do spraw Rynku Pracy oraz działającą przy marszałku Sejmu Radę Ochrony Pracy przyznała również, że dynamiczna sytuacja na rynku pracy wymaga ciągłego monitorowania i pewnych korekt, jeśli chodzi o skuteczne sposoby wsparcia osób z niepełnosprawnością. Podsumowaniem spotkania była dyskusja, w której udział wzięli wszyscy przybyli goście. Konferencję uświetnił występ dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy.