Kadencja start!
9 listopada, 2011
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada, 2011

Jak widzą marszałka Piłsudskiego dzieci?

O tym można się przekonać odwiedzając Zespół Szkolno-Przedszkolny im. KEN w Bardzie Śląskim, który zdobią teraz prace wykonane przez uczniów szkoły w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu plastycznego „Marszałek Józef Piłsudski – widziany oczami dziecka”. Jury konkursowe miało przed sobą niezwykle trudne zadanie – musiało wybrać po trzy najlepsze prace w dwóch kategoriach konkursowych spośród aż siedemdziesięciu zgłoszonych przez dzieci rysunków. A trzeba dodać, że wszystkie prace prezentowały wyjątkowo wysoki poziom. Udało się i 10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, w uroczystej oprawie zwycięzcy konkursy odebrali swoje upominki. Nagrody w kategorii klas I-III zdobyły Paulina Sowa z klasy 3c (I miejsce), Nina Kostańska również z klasy 3c (II miejsce) oraz Malwina Skrobanek z klasy 3a (III miejsce). W kategorii klas IV-VI prym wiedli najstarsi uczniowie jedynej klasy VI w placówce: Patrycja Halama (I miejsce), Sebastian Strzelec (II miejsce) i Weronika Klag (III miejsce). Wszystkim im można pozazdrościć talentu.
To pierwszy konkurs poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Bardzie. Wszystkie prace powstały w placówce i zostały wykonane za pomocą pasteli lub techniką ołówkową. – Zastanawiałam się, jak przekazać uczniom wiedzę o marszałku Piłsudskim i pomyślałam, że najlepiej zrobić to w formie zabawy – mówi Joanna Dyś, nauczycielka plastyki, opiekunka szkolnej biblioteki i organizatorka konkursu. Dzięki temu konkurs cieszył się tak dużą popularnością.
Był on jednak szczególny z jeszcze jednego powodu – patronowała mu posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka i był to jej pierwszy patronat w rozpoczętej właśnie kadencji. To właśnie pani poseł miała przyjemność nagrodzić młodych artystów.