Trwają prace przy budowie basenu w Żarowie
14 maja, 2015
„Razem głosujmy za wolnością”
21 maja, 2015

Dzień Strażaka

Szanowni Panowie Komendanci,
Panowie Prezesi,
Drodzy Strażacy, Druhny i Druhowie,
Bycie strażakiem to nie praca, to służba. A status zawodu budzącego najwyższe zaufanie społeczne zobowiązuje i sprawia, że inni czują się zobowiązani do pomocy i wsparcia. Dlatego właśnie straż jest tak bliska memu sercu.
Mało jest zawodów, które cieszą się tak wielką społeczną estymą, jak zawód strażaka. Niezależnie od tego, czy ratujecie ludzkie życie w różnego rodzaju katastrofach, czy zdejmujecie małego, bezbronnego kotka z drzewa – zawsze można liczyć na Waszą pomoc, wsparcie i ochronę. Niejednokrotnie narażacie życie własne, by ratować życie innych. Jesteście wszędzie tam, gdzie trzeba walczyć o nasze mienie i zdrowie.
W strażackiej braci ważne miejsce pełni służba ochotnicza. Służba tym ważniejsza, że pełniona przez ludzi, którzy sprawując na co dzień inne zawody, mając inne zajęcia, chcą poświęcać czas, a niejednokrotnie zdrowie czy życie po to, by bezinteresownie pomagać.
Jako poseł niezwykle cenię to poświęcenie i mam ogromne zaufanie do Waszej służby. Wiem, ile czasem musicie pokonać, aby móc ją pełnić. Dlatego też chętnie wspieram Wasze działania.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka życzę Wam satysfakcji
z pełnionej służby, sukcesów w życiu zawodowym i niegasnącego dostępu do wody. Prywatnie – dużo zdrowia, radości życia i niech Wam się szczęści.
Z wyrazami szacunku
Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Poseł na Sejm RP