Katarzyna Mrzygłocka "Gościem Dnia" w TV Wałbrzych
4 czerwca, 2014
Dzień Wolności w Dzierżoniowie
5 czerwca, 2014

"25 lat – Narodziny Wolności, Narodziny Mistrza"

W sobotę, 31 maja, Żarów zainaugurował obchody okrągłej rocznicy wyborów. Do wspólnego świętowania zaproszono m.in. Dzieci Wolności, 25-latków urodzonych, 4 czerwca 1989 roku. Na jubilatów czekał tort, gratulacje oraz upominki.  Serdeczne życzenia złożyła również posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która miała przyjemność świętować inaugurację obchodów razem z mieszkańcami Żarowa.

Urodzeni 4 czerwca 1989 roku są w sposób szczególny wyróżnieni przez historię. (…) Jestem pod wrażeniem sukcesów Waszego pokolenia – m.in. złotego medalu mistrzostw świata zdobytego przez pana Pawła Fajdka. Dziś bardzo liczę na Państwa kolejne działania, na obywatelskie zaangażowanie w budowanie nowoczesnej Polski i umacnianie naszej pozycji w Europie i na świecie. Przyszłość wolnej Polski spoczywa w Waszych rękach. – napisał prezydent RP Bronisław Komorowski w swoim liście do 25-latków, uczestników uroczystości „25 lat – Narodziny Wolności, Narodziny Mistrza” w Żarowie.

Podczas sobotniego świętowania uroczyście oddano także do użytku pierwszą rzutnię lekkoatletyczną w Żarowie, gdzie młodzież będzie mogła trenować rzut młotem, kulą i dyskiem.