Czarnoborski dzień ludzi z pasją

17 września 2011 - Blog - Brak komentarzy

Piękna pogoda, domowe smakołyki i ciekawy program artystyczny – dwudniowa impreza plenerowa w ramach Dni Ziemi Czarnoborskiej okazała się ogromnym sukcesem. Wśród przybyłych gości nie zabrakło posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, która z wielką przyjemnością przyjęła od organizatorów zaproszenie do wspólnej zabawy.

W ten jeden weekend w roku, w jednym miejscu i o jednym czasie spotkało się wiele osób z gminy Czarny Bór , które łączy jedno… PASJA. Sobotnie popołudnie bogate było prezentację lokalnych artystów, muzyków i sportowców. Dla miłośników pierogów gwoździem programu był przeprowadzony już po raz VIII konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Do walki o pierwsze miejsce w trzech kategoriach stanęło wiele osób i drużyn. Pula nagród dla zwycięzców wyniosła blisko 6 tysięcy złotych. Kolejny punkt imprezy nie rozczarował przybyłych na festyn łakomczuchów – Teatr Kulinarny w wykonaniu Krzysztofa Górskiego. Po raz pierwszy zaserwowana została ZUPA CZARNOBORSKA. Czas umiliły występy lokalnych zespołów, które rozkołysały w rytm melodyjnych piosenek. Wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o polskim parlamencie, który przeprowadziła posłanka Izabela Katarzyn Mrzygłocka.
Niedzielne uroczystości dożynkowe rozpoczęła prezentacja wieńców i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Nie zabrakło także nuty rywalizacji, którą zapewnił m. in. Turniej Sołectw. Obchody Dni Ziemi Czarnoborskiej przyciągnęły wielu mieszkańców okolicznych miast.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*