Ogólnokrajowa konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia
25 stycznia, 2019
Konwencja "Kobieta, Polska, Europa"
28 stycznia, 2019

Życzenia dla Pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia

Polska, 100 lat temu, 27 stycznia 1919 roku jako jeden z pierwszych krajów europejskich, powołała do życia państwowe służby zatrudnienia. Podpisany przez Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego „Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opiece nad wychodźcami” był ważnym instrumentem walki z bezrobociem w II Rzeczypospolitej.
W dniu święta Pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia kieruję do wszystkich Państwa słowa podziękowania za codzienną pracę, profesjonalizm oraz ogromne zaangażowanie w wykonywane obowiązki.
W sposób szczególny doceniam Państwa wysiłek, ponieważ ostanie lata były wyjątkowo wymagające ze względu na wyzwania związane z reformowaniem rynku pracy.
Moje doświadczenie zawodowe oraz parlamentarne jest nierozerwalnie związane z działalnością publicznych służb zatrudnienia, dlatego wiem, że uzyskane przez Państwa rezultaty, to efekt ciężkiej pracy wszystkich pracowników, doskonałego planowania, koordynowania oraz zarządzania.
Prywatnie życzę wielu radości życia, szczęścia rodzinnego, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wierzę, że każdy sukces na rynku pracy odniesiony przez Państwa klientów będzie przekładał się na poczucie zadowolenia z pracy oraz motywację do wykonywania kolejnych zadań.
Z wyrazami sympatii oraz szacunku
Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Poseł na Sejm RP