„Zna przepisy bezpieczeństwa, więc kieruje bez szaleństwa.” – kolejna edycja konkursu „Zwierzak za kierownicą”

26 lutego 2015 - Blog - Brak komentarzy

Co roku dochodzi na drogach do tysięcy wypadków z udziałem dzieci. Możemy to zmienić. Jak? Poprzez edukację. Temu właśnie służy „Zwierzak za kierownicą” – konkurs uczący dzieci prawidłowych zachowań na drodze.
Honorowy patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. A jednym z ambasadorów akcji jest Rafał Sonik, wielokrotny mistrz Polski w sportach motorowych w kategorii quadów, pierwszy Polak na podium Rajdu Dakar. Pomysłodawczynią oraz koordynatorem konkursu jest Poseł na Sejm RP Beata Bublewicz.
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży z całej Polski. Napisz wiersz lub stwórz plakat! Przekonaj innych, że należy troszczyć się o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Bo przecież kierowcy, piesi, rowerzyści i motocykliści są jedną drużyną, która razem gra o wspólne zwycięstwo. Tematyka prac związana jest z priorytetami Światowej Dekady Działań ONZ na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, m.in. udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznej prędkości i koncentracji na drodze. Szczegóły na stronie www.zwierzakzakierownica.eu. Za jej pośrednictwem można m.in. przesyłać prace konkursowe. Termin przesyłania prac upływa 31 marca 2015 r.
Szczerze zachęcam wszystkie szkoły do udziału w konkursie. Dlaczego? Bo „Zwierzak za kierownicą” jest doskonałym przykładem na skuteczne dotarcie z dobrym przekazem do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. – podkreśla Katarzyna Mrzygłocka, która należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*