Wałbrzyski Maraton Zumby pod patronatem posłanki
7 marca, 2014
IV Gminny Dzień Kobiet w Czarnym Borze
10 marca, 2014

"Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego"

W dniu 7 marca w Budynku Głównym Uzdrowiska Szczawno – Jedlina odbyła się Inauguracja Polsko – Czeskiego Roku Kulturalnego na Pograniczu – 2014. Podczas spotkania w Szczawnie – Zdroju opracowywano program na cały rok. Była to również okazja do wręczenia odznaczeń osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji polsko-czeskiej kultury.
Wśród odznaczonych medalem „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” znalazła się Pani Anna Adamkiewicz. Laureatka wyróżnienia jest przewodniczącą Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz współtwórcą Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Zaszczytne odznaczenie wręczyła Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej to najprawdopodobniej największe wydarzenie społeczno – kulturalne na pograniczu polsko – czeskim – istnieje już od 25 lat.W tym czasie zorganizowanych zostało ponad 1500 wydarzeń społeczno – kulturalnych. Wśród nich 300 koncertów,150 wystaw oraz wiele spotkań integracyjnych.Swoim zasięgiem wydarzenie obejmuje około 300 kilometrów polsko- czeskiej granicy.
Tegoroczną uroczystość w w Uzdrowisku Szczawno – Jedlina umilił występ artystyczny gości z Republiki Czeskiej – ze Szkoły Artystycznej w Broumovie.