Festiwal Małych Prapremier
23 września, 2013
50. posiedzenie Sejmu w pigułce
25 września, 2013

Z wizytą u Przedszkolaków!20 września po raz pierwszy wszystkie przedszkolaki oficjalnie obchodziły swoje święto. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 września 2013 roku podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak,  słusznie zauważył, że jest to ważne wydarzenie nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla rodziców, wychowawców oraz wszystkich osób pracujących na rzecz dzieci. Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny, wtedy też organizowane są uroczyste pasowania na przedszkolaka.
Z okazji Dnia Przedszkolaka posłanka przesłała wszystkim przedszkolakom  moc życzeń oraz odwiedziła jedno z wałbrzyskich przedszkoli. W poniedziałek, 23 września, Katarzyna Mrzygłocka zawitała do Publicznego Samorządowego Przedszkola nr 14, gdzie dzieci przywitały gościa uśmiechem i radosnym śpiewem. Podczas wizyty posłanka miała możliwość porozmawiać z maluchami o tym jak fajnie być przedszkolakiem oraz wysłuchać występów poszczególnych grup wiekowych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i zaprosiły posłankę do wspólnej zabawy.
Dzień Przedszkolaka potwierdza potrzebę wspierania rozwoju dziecka od najmłodszych lat i stanowi istotny pretekst do dyskusji nt. roli wczesnej edukacji i potrzeb najmłodszych. Dzisiaj miałam nie tylko okazję do zabawy z dziećmi, ale także do rozmowy z dyrekcją o specyfice pracy w przedszkolu oraz o reformie systemu oświaty. Takie dyskusje są bardzo ważne dla mnie.  Jestem pod wrażeniem, jak świetnie funkcjonują przedszkola w naszym regionie. Widać ogromne zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, ale także rodziców. Jeszcze raz dziękuję całej społeczności przedszkola za serdeczne powitanie oraz zapewniam, że jeszcze wielokrotnie Was odwiedzę. – podkreślała Izabela Katarzyna Mrzygłocka.